Ministar Beriša u poseti Banjaluci: Jačanje saradnje sa Republikom Srpskom kroz institucionalno povezivanje i zajedničke projekte
Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša sastao se u Banjaluci sa ministrom pravde Republike Srpske Goranom Selakom i tom prilikom istakao da su jedinstvo, međusobno poverenje i saradnja Srbije i Republike Srpske od ključnog značaja za očuvanje stabilnosti i sigurne budućnosti srpskog naroda.
Tokom sastanka razmotrene su mogućnosti za jačanje institucionalne saradnje dva ministarstva, kao i partnerstva u oblasti ljudskih i manjinskih prava, uključujući i antidiskriminacionu politiku.
Takođe, razmenjena su iskustva kada je reč o izradi propisa i modernizaciji pravosudnog sistema u kontekstu zaštite ljudskih i manjinskih prava uz poseban osvrt na unapređenje zakonodavnih i strateških okvira u navedenim oblastima.
Ministar Beriša je rekao da su odnosi Srbije i Republike Srpske zasnovani na međusobnom poverenju, poštovanju i snažnim istorijskim i kulturnim vezama koje je neophodno dodatno jačati kroz institucionalnu saradnju i zajedničke projekte.
„Upravo zato je važno da zajedno nastavimo da radimo na unapređenju prava svih građana, jačanju vladavine prava i izgradnji društva zasnovanog na ravnopravnosti i poštovanju ljudskih prava“, istakao je Beriša.
Sagovornici su konstatovali značaj ovakvih susreta i izrazili spremnost za nastavak saradnje u oblastima od zajedničkog interesa.
