Кабинет министра
У Кабинету министра обављају се саветодавни, стручни, протоколарни, послови односа са јавношћу, као и послови организационе и административно-техничке природе који су од непосредног значаја за рад министра. Кабинет се стара о благовременом извршавању обавеза и активности Министра и остваривању сарадње са одговарајућим државним и другим организацијама и институцијама.
Шеф Кабинета
Анкица Јукић – Мандић
Тел: + 38111 31 14 528
+ 38111 31 17 607
e-mail адреса:kabinet@minljmpdd.gov.rs
Рођена је 1978. године у Ђакову, Република Хрватска. Дипломирала је на Правном факултету Универзитета у Новом Саду где је стекла звање дипломираног правника. Мастер студије је завршила на Факултету за економију и инжењерски менаџмент, Универзитета Привредна академија у Новом Саду и стекла звање мастер економиста.
Од 2007. године до 2008. године била је ангажована као сарадница у настави на Факултету за економију и инжењерски менаџмент у Новом Саду а након тога је радила као адвокатски приправник.
Од 2010. године је запослена у Покрајинској Влади – Покрајинском секретаријату за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице у Новом Саду на пословима саветника за управне и опште правне послове. У периоду од 2021. године до 2025. године била је ангажована на пословима саветнице Градоначелника Града Новог Сада и пословима заменика шефа Кабинета министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.
Удата, мајка једног детета.
Посебни саветници министра
У складу са Одлуком о броју посебних саветника и мерилима за накнаду за њихов рад, у Министарству за људска и мањинска права и друштвени дијалог именована су саветници:
Проф. др Зиројевић Мина
Рођена је у Београду. Има ћерку Ксенију. Дипломирала је на Правном факултету Универзитета у Београду. Магистарске студије завршила је у Риму на Универзитету La Sapienza, Докторирала је на Факултету политичких наука Универзитета у Београду са тезом „Тероризам као неконвенционалан начин безбедности у савременом друштву“. Године 2004. завршила је у Дипломатску академију на Малти. У Женеви је постала експерт УН 2004. на тему екологије на курсу УН.
Радила је у Институту за упоредно право и Институту за међународну политику и привреду. Била је уредник The Review of International Affairs од 2008 до 2013. године. У периоду од 2004. до 2005. године била је координатор експертског правног тима Министарства спољних послова, а у периоду 2007-2008 је била политички саветник у Амбасади Србије у Белгији и Луксембургу. Министарство спољних послова Србије – координатор стручног тима за правна питања. Министарство спољних послова Србије – члан експертске групе ГХ7, која се бави питањима националне политике од 2015. године.
Има и звање редовног професора на Правном факултету за привреду и правосуђе Универзитета Привредна академија у Новом Саду. Изводила је наставу на универзитетима ван земље: Универзитет у Барију Италија, Универзитет у Бриселу, Белгија, CUNY NY, Њујорк, САД, Кина.
Члан је докторских и магистарских комисија на Универзитету одбране, Универзитету у Београду, Факултету политичких наука Универзитета у Београду, Правном Факултету за привреду и правосуђе, Факултету за инжењерски менаџмент.
Учествовала је у раду великог броја конференција у земљи и иностранству.
Током рада у Институтима била је задужена и за предлагање различитих нацрта закона који су и данас на снази.
Др Зиројевић бодована је као А1 истраживач. Има преко 10 објављених ауторских монографија и зборника и преко 300 научних радова. Објавила је радове у Кини, Индији, Јапану, готово целој Европи, и обе Америке. Говори енглески, француски, шпански, италијански.
Била је у управном одбору Института за филозофију и друштвену теорију, а сада је у управном одбору Историјског института. Била је члан Савети Универзитета у Београду. Професор Зиројевић је члан Научног савета Фонда за науку.