Održana treća radionica u okviru EU programa „Građani, jednakost, prava i vrednosti“
Nakon Niša i Novog Sada, danas je u Beogradu održana treća radionica posvećena promociji EU programa „Građani, jednakost, prava i vrednosti“.
Učesnike je ispred Ministarstva za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog pozdravio državni sekretar dr Ivan Bošnjak, koji je kazao da je Republika Srbija prva država koja nije članica EU, koja je postala učesnica ovog Programa. Posebno je naglasio da je jako važno da kroz promociju mogućnosti koje ovaj program nudi obezbedimo što veće učešće korisnika iz naše zemlje i povučemo što više sredstava, kao i da kroz projekte u ovom Programu težimo da se približimo svim vrednostima na kojima se EU zasniva i tome da se još više približimo kao društvo samoj Evropskoj uniji, do trenutka našeg pristupanja i punopravnog članstva.
Treću radionicu za razvijanje projektnih ideja u okviru ovog programa otvorio je Nikola Bertolini, šef Odeljena za saradnju Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji, koji je naglasio da je ovo još jedan važan mehanizam podrške organizacijama civilnog društva koji je sada dostupan Srbiji i ohrabrio sve učesnike da se prijave
Posebna gošća na trećoj radionici u nizu bila je Željka Markulin iz Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske, kao kontakt tačka za ovaj program u Republici Hrvatskoj. Ona je predstavila program, ciljeve i prioritete, način prijave i otvorene pozive, a u drugom delu dana održana je radionica za pisanje projekata. U okviru ovog dela, učesnici su sami razvijali projekte, nakon čega su svi predlozi analizirani i ukazano na najčešće greške u procesu pripreme predloga projekata.
U narednom periodu Ministarstvo planira nove događaje za promociju Programa širom Srbije. Za više informacija i najave novih događaja možete pratiti fejsbuk stranicu programa: https://www.facebook.com/CERVrs